Zamach w Lizbonie. Afgańczyk zaatakował w Ismaili Centre w stolicy Portugalii. Nie żyją co najmniej dwie osoby
fot. shareinfo.pl

Jak informują portugalskie media – w Lizbonie doszło do ataku nożownika, w którym śmierć poniosły co najmniej dwie osoby. Na ten moment dokładna liczba ofiar nie jest znana, gdyż to informacje z ostatniej chwili. Za atakiem stoi prawdopodobnie obywatel Afganistanu.

Do zdarzenia doszło w Izmaelickim Centrum (Ismaili Centre) w Lizbonie. Według portalu „polsatnews.pl”, powołującego się na Polícia de Segurança Pública (PSP) zgłoszenie o ataku pojawiło się o godz. 10:57. Pierwsi funkcjonariusze mieli pojawić się na miejscu kilka minut później. Do budynku Ismaili Centre wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna, po czym zaatakował znajdujące się tam osoby.

Zamach terrorystyczny w Lizbonie? Do Izmaelickiego Centrum w stolicy Portugalii wtargnął uzbrojony Afgańczyk. Nie żyją co najmniej dwie osoby

Według dotychczasowym doniesień portugalskich oraz światowych mediów, w ataku ucierpiały co najmniej dwie osoby. Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze przesądzona. Nie wiadomo także, ile osób jest rannych.

Według stacji „CNN Portugal” napastnik to mężczyzna, pochodzący z Afganistanu. Telewizja „SIC” donosi natomiast, że reagujący na zdarzenie funkcjonariusze policji oddali strzały w kierunku uzbrojonego napastnika. Jak podaje stacja – mężczyzna został postrzelony. Rannego Afgańczyka przewieziono do szpitala

„Napastnikowi wydano polecenie przerwania napadu, którego nie posłuchał, zbliżając się do policjantów z nożem w dłoni. W związku z poważnym zagrożeniem policja skutecznie użyła wobec tej osoby broni palnej – trafiła i zneutralizowała agresora” – cytuje komunikat lokalnej policji portal „Interia”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę