PILNE! Nie żyje Aleksiej Nawalny. Rosyjski opozycjonista zmarł na Syberii

fot. shareinfo.pl

Szokujące wieści zza wschodniej granicy! Departament Federalnej Służby Więziennej Rosji poinformował o śmierci słynnego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. W oficjalnym komunikacie podano, że Nawalny „poczuł się źle w czasie spaceru”. Opozycjonista odszedł w wieku 47 lat.

REKLAMA

Regionalny oddział rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej poinformował w piątek, 16 lutego, o śmierci Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista zmarł w kolonii karnej nr 3, która mieści się w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, ok. 1900 km na wschód od Moskwy.

„16 lutego br. w kolonii karnej nr 3 skazany A.A. Nawalny poczuł się źle po spacerze i niemal natychmiast stracił przytomność. Natychmiast przybyli pracownicy medyczni zakładu i wezwano zespół ratownictwa medycznego” – przekazano w komunikacie, zacytowanym przez RIA Nowosti.

REKLAMA

Według doniesień – 47-latka próbowano reanimować, ale bezskutecznie.

Nie żyje Aleksiej Nawalny. Rosyjski opozycjonista zmarł w kolonii karnej

Z kolei rzeczniczka Aleksieja Nawalnego Kira Jarmysz przekazała, że pełnomocnicy opozycjonisty nie otrzymali potwierdzenia jego śmierci. „Prawnik Aleksieja leci do Charp. Gdy tylko będziemy mieć więcej informacji, poinformujemy o tym” – powiedziała.

Według rosyjskiej agencji TASS Nawalny nie skarżył się wcześniej na żadne problemy ze zdrowiem.

REKLAMA

Rosyjska „Nowa Gazieta” zacytowała oświadczenie rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który stwierdził, że przyczynę śmierci Nawalnego powinna ustalić służba więzienna.

Podziel się: