fot. facebook.com/pisorgpl

W środę 17 sierpnia miało miejsce niespodziewane wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. O 14:30 w transmisji live wygłosił specjalną mowę w imieniu całej partii. Chodzi o wybory w Rudzie Śląskiej i tamtejsze wybory na prezydenta miasta. Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił poparcia jednemu z kandydatów w imieniu partii.

Nagłe przemówienie Jarosława Kaczyńskiego było transmitowane w internecie. W pilnym oświadczeniu, w siedzibie partii Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej, prezes partii odniósł się do wyborów w Rudzie Śląskiej. Zapewnił w nim o poparciu Prawa i Sprawiedliwości dla jednego z niezależnych kandydatów, który bierze udział w elekcji.

„Mamy wybory w Rudzie Śląskiej i tam zgłosił się, jako kandydat na prezydenta poseł Marek Wesoły i chciałem mu udzielić poparcia w imieniu Prawa i Sprawiedliwości. Pan Marek Wesoły kandyduje z własnego komitetu, ale to nie ogranicza tego poparcia. W pełni popieramy pana Marka Wesołego” – mówił Jarosław Kaczyński w pilnej transmisji live.

Nagłe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Udzielił poparcia niezależnemu kandydatowi na prezydenta

Następnie prezes PiS-u zachwalał osiągnięcia Marka Wesołego. Zapewniał, że kandydat ten ma duże doświadczenie biznesowe, a także polityczne. Kaczyński stwierdził, że Wesoły może zrobić dużo dobrego dla miasta i ma ku temu wszelkie niezbędne cechy.

„Dwukrotnie już kandydował na prezydenta Rudy Śląskiej – za drugim razem był w drugiej turze. Wierzymy, że tym razem odniesie sukces, bo jest człowiekiem, który może zrobić wiele dobrego dla miasta. Pan Marek Wesoły ma doświadczenie biznesowe i polityczne, czyli to, co jest potrzebne, by dobrze wypełniać funkcję prezydenta 100-tysięcznego miasta. Życzę panu Markowi Wesołemu wszystkiego dobrego i powodzenia w tych wyborach” – zakończył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wiadomo, co sprowokowało taką nagłą reakcję ze strony najwyższych władz partii, do których z pewnością zalicza się jej najważniejszy członek, czyli Jarosław Kaczyński. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza odpuszczać żadnego regionu Polski i będzie walczyło o wpływy wyborców w każdym zakątku naszego kraju.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę