żołnierze granica
fot. ilust. Twitter / 16 Dywizja Zmechanizowana

„W dniu 13 listopada doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz. (…) Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej” – napisano w oświadczeniu Dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Sytuacja miała miejsce w sobotę 13 listopada w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej. „Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale Prokuratury z Białegostoku” – podano w oświadczeniu dowódcy.

W piśmie zaznaczono, iż według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza. „W zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie” – dodano.

„Żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy. Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu” – napisano w oświadczeniu.

„Rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa” – powiadomił Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

„Bardzo smutna wiadomość. Żołnierz zmarł w czasie pełnienia służby. Wyrazy współczucia dla najbliższych” – napisał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę