Egipska wokalistka Sherine podczas koncertu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich została poproszona przez fanów o zaśpiewanie piosenki „Mashrebtesh Men Nilha”, czyli „Czy kiedykolwiek piłeś wodę z Nilu”. Artystka odnosząc się do tytułu przeboju, nieopatrznie powiedziała, że lepiej pić wodę mineralną, gdyż woda z Nilu powoduje choroby pasożytnicze, w tym schistosomatozę.

Artystka nie spodziewała się chyba, ile będzie kosztować ją ta wypowiedź. Egipskie stowarzyszenie muzyków już ogłosiło, że znana wokalistka pop będzie miała zakaz występowania na egipskich scenach do czasu wyjaśnienia sprawy.

Media w Egipcie informują, że piosenkarka za rozpowszechnianie fałszywych plotek oraz obrazę państwa egipskiego może stanąć przed sądem. To, co powiedziała o rzekomej szkodliwości dla ludzkiego zdrowia wody z Nilu, może bowiem „stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwowego, siać postrach wśród ludzi oraz szkodzić interesowi publicznemu”.

Chodzi o to, że władze w Egipcie przeznaczyły miliony dolarów na walkę ze schistosomatozą i że wypowiedź Sherine mogłaby zaszkodzić interesom rządu oraz wywołać panikę wśród obywateli.
Wokalistka przeprosiła już za swój „głupi żart” podczas koncertu. „Mój ukochany kraju, synowie mojego kraju, Egiptu, przepraszam was z całego serca za ból, jaki wam sprawiłam”, oświadczyła piosenkarka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę