PiS ma plan, jak odebrać wyborców Platformie!

Jak poinformowała w poniedziałek „Rzeczpospolita”, sztabowcy Prawa i Sprawiedliwości pracują nad nową strategią na jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Chcą przekonać do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego konserwatywnych wyborców Platformy Obywatelskiej.

Badania potwierdzają, że osoby popierające dawne konserwatywne skrzydło PO są jedyną grupą w elektoracie partii Grzegorza Schetyny, która może zmienić preferencje i zacząć głosować na PiS.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie

„Rzeczpospolita” podkreśla, że przeprowadzane sondaże pod kątem tego rodzaju transferów wykazują, że prawicowi wyborcy, którzy popierali do tej pory PO, mogą być rozczarowani przywództwem tej partii i kursem obranym przez Grzegorza Schetynę, a przez to tym bardziej podatni na argumenty PiS-u dotyczące rozwoju gospodarczego oraz ochrony obecnego porządku w kwestiach obyczajowych.

– Grupa około 15–25 proc. wyborców na styku PO i PiS to pole, na którym możemy zdobyć nowych wyborców. To wynika też z analiz wewnętrznych. To najbardziej rozczarowani tym, co wydarzyło się w pierwszej połowie tego roku, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie obyczajowe – ujawnił rozmówca dziennika „Rzeczpospolita”.

Czytaj także:  Znowu wiele zakażeń w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

W ramach otwierania się partii rządzącej na polityczne centrum 12 lipca w Chełmie zostanie zaprezentowany przez Porozumienie Jarosława Gowina program „Miasto plus”, który będzie skierowany do nowych wyborców, w tym do zwolenników PO.

Komentarze