Jarosław Kaczyński
Fot. PiS Twitter

W sobotę Jarosław Kaczyński pojawił się w Sokołowie Podlaskim, gdzie przekonywał wyborców do głosowania na PiS w wyborach. Skrytykował także opozycję, ale przyznał się także publicznie, że jego formacja przegrała sprawę sądową z PO.

W trakcie przemówienia w Sokołowie Podlaskim Kaczyński powtarzał, że poprzednia władza „ciągle kłamie”. – Tam, gdzie się okłamuje wyborców, tam tak naprawdę nie ma demokracji – podkreślił prezes PiS.

W dalszej części przemówienia Jarosław Kaczyński wypowiadał się na temat bezrobocia, poczucia beznadziejności i wyjazdach z kraju. Zdradził również, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało proces w sądzie dotyczący informowania o wcześniej wspomnianym bezrobociu.

– Czym oni się dziś chwalą? Przegraliśmy proces o te 15 proc. bezrobocia i musimy mówić precyzyjnie, że było 14,4 proc. – kontynuował. Następnie Kaczyński dodał, że wyższe było bezrobocie w niektórych powiatach. Zaznaczył, że wynosić ono miało 30 proc.

Sprawa dotyczy informacji Polskiej Agencji Prasowej, która przekazała, że warszawski sąd apelacyjny oddalił zażalenie komitetu wyborczego PiS na postanowienie sądu okręgowego, który nakazał zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwej informacji zawartej w spocie PiS o 15 proc. bezrobociu za rządów Donalda Tuska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę