REKLAMA

Jarosław Kaczyński ukarany naganą przez Sejmową Komisję Etyki Poselskiej
fot. Piotr Drabik | Creative Commons Attribution 2.0

Zgodnie z wynikami najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość wciąż prowadzi, ale choć ugrupowanie wygrałoby wybory, większość w Sejmie miałaby opozycja. Badanie przeprowadzono już po wybuchu afery wizowej.

REKLAMA

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ostatni weekend, zwycięzcą okazałoby się Prawo i Sprawiedliwość – tak wynika z sondażu United Surveys dla WP. Na obecnie rządzącą partię zagłosowałoby 32,8% ankietowanych, czyli o 0,7% mniej niż tydzień wcześniej.

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, na którą głoś zechciałoby oddać 26,3% osób. W porównaniu z poprzednim notowaniem ugrupowanie to również zanotowało spadek poparcia – w tym przypadku o 1,7%.

REKLAMA

Trzecie miejsce w teoretycznych wyborach zajęłaby z kolei Trzecia Droga – głos na koalicję PSL i Polski 2050 oddałoby 10,6% badanych, czyli o 1,4% więcej niż w przypadku poprzedniego badania.

Z najnowszego badania wynika, że PiS wciąż jest na prowadzeniu, ale to nie oznacza, że ma szansę na trzecią kadencję. Okazuje się, że PiS może liczyć na 185 mandatów. Koalicja Obywatelska zdobyłaby ich 145, Trzecia Droga – 46, Lewica – 45, a Konfederacja – 39. Jeden mandat przypadłby posłowi mniejszości niemieckiej. Nawet gdyby PiS zdecydował się na koalicję z Konfederacją, nie miałby większości w Sejmie – dysponowałby 224 głosami – informuje WP.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA