Wiesz co zrobić z wygazowanym piwem? Jest kilka inspiracji, aby piwo się nie zmarnowało. Z pewnością nie warto go wylewać do zlewu. Co ciekawe wygazowane piwo może być składnikiem różnych dań.

Piwo powinno być zimne i mocno gazowane. Wtedy najlepiej czuć jego walory smakowe. Jeśli chwilę postoi mamy ochotę wylać je do zlewu. Nie warto tego robić, bo może nam się jeszcze przydać. Wygazowane piwo może na przykład być składnikiem naleśnikowego ciasta. Takie naleśniki najbardziej będą smakowały w wersji wytrawnej, na przykład z kurczakiem.

Piwo można również wykorzystać do przyrządzenia marynaty do mięsa. W takiej marynacie można przygotować każdy rodzaj mięsa. Jak informuje gazeta.pl na bazie piwa można przygotować także piwne pączki albo serowy dip z piwem.

Czasem zdarza się, że zbyt długo trzymaliśmy piwo w swoich zapasach i okazało się, że piwo się przeterminowało. Do czego można użyć takiego piwa? Takiego piwa nie zaleca się ani pić, ani dodawać do żadnych dań. Można je bez wyrzutów sumienia wylać lub wykorzystać je do zrobienia płukanki do włosów, odrdzewienia toalety lub czyszczenia biżuterii.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna