ShareInfo.plKulinariaPlacki ziemniaczane po lwowsku zawładną twoim stołem. Takich jeszcze nie jadłeś

Placki ziemniaczane po lwowsku zawładną twoim stołem. Takich jeszcze nie jadłeś

placki ziemniaczane po lwowsku
fot. screen Youtube / Flavours Of Food

Placki ziemniaczane są znane nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Uwielbiają je Niemcy, Czesi, Francuzi, Litwini i Ukraińcy. Mało tego na punkcie „potato pancakes” oszaleli również Amerykanie. W naszym kraju ten specjał serwujemy według tradycyjnej receptury i z rzadka decydujemy się coś w niej zmienić. Szkoda, bo placki podane w sposób niebanalny mogą wywołać jeszcze większe zachwyty przy stole. Wypróbuj przepis na lwowską wersję placków ziemniaczanych, a nie wyjdziesz z zachwytu.

REKLAMA

W Ukrainie mają swój własny patent na placki ziemniaczane i przyrządzają je świetnie. Masa ziemniaczana z mięsnym wypełnieniem zamienia to klasyczne danie w prawdziwy rarytas. Placki ziemniaczane po lwowsku rozpływają się w ustach i smakują tak, że każdy zjada co najmniej kilka sztuk. Sprawdź ten niesamowity przepis.

Przepis na placki ziemniaczane po lwowsku

Składniki:
❑ 400 g mielonej wieprzowiny (np. szynka),
❑ 1 kg ziemniaków,
❑ 1 ząbek czosnku,
❑ 1-2 cebule,
❑ 2 łyżki mąki pszennej,
❑ 2 jajka,
❑ ½ łyżeczki majeranku,
❑ ¼ łyżeczki ostrej papryki,
❑ pieprz i sól,
❑ olej do smażenia.

Wykonanie:
Obieramy ziemniaki i ścieramy na małych oczkach tarki, umieszczamy na sicie, aby odciekły z wody.

Cebulę (1 sztukę) ścieramy i przekładamy do ziemniaków. Drugą cebulę siekamy i łączymy wieprzowiną, dodajemy sprasowany czosnek, pieprz, sól i paprykę, a potem lepimy z masy mięsnej małe kule.

REKLAMA

Kartofle mieszamy z mąką, majerankiem, solą, pieprzem i jajkiem, mieszamy na gładką masę.

Wlewamy na patelnię olej, czekamy, aż się rozgrzeje, a potem wykładamy po łyżce masy ziemniaczanej (na 1 placek), kładziemy na każdym kulkę mięsną ugniecioną na placek i przykrywamy łyżką masy ziemniaczanej. Gdy placki będą zarumienione od spodu, przewracamy je i tak samo smażymy drugą stronę. Placki ziemniaczane wykładamy na ręcznik papierowy, podajemy np. z sosem grzybowym.

Zobacz również:
REKLAMA
REKLAMA