Jak usunąć plamy z czereśni?
YouTube | Alex Congelliere

Lato to czas, w którym mamy do wyboru mnóstwo różnorodnych owoców oraz warzyw. Co więcej, czas w którym możemy cieszyć się tymi naturalnymi smakołykami, jest bardzo krótki. Trzeba zatem korzystać jak najwięcej!

Niestety, czasem przez nieuwagę zdarzy nam się pobrudzić nasze ubranie. Plamy powstałe na naszych ubraniach są często bardzo trudne do usunięcia. Jednymi z owoców, który dość mocno potrafi ubrudzić nasze piękne stylizacje są czereśnie.

Ostatnio na portalu Polki pojawił się prosty sposób, który pomoże nam pozbyć się brzydkich plam. Jeśli plama powstała z soku od czereśni jest jeszcze świeża, to z pomocą przychodzi nam tylko gorąca woda. Ważne jednak, aby zastosować ten sposób naprawdę szybko, tuż po ubrudzeniu.

Co więcej, ważne jest też, aby nie pocierać plamy, bo to spowoduje, że barwnik wniknie w głąb tkaniny. Poplamione ubranie umieszczamy w zlewie, wannie czy żaroodpornym naczyniu. Następnie prosto na plamę nalewamy gorącą wodę. Robimy tak do czasu, aż plama całkowicie nie zniknie!

Jeśli natomiast zmagamy się z plamami z czereśni, które zdążyły już zaschnąć to należy skorzystać ze sklepowych rozwiązań. Skuteczne może tutaj okazać się mydełko na plamy, które możemy zakupić w niemal każdej drogerii. Na początku namaczamy ubranie w zimnej wodzie, a następnie delikatnie trzemy materiał w miejscu, w którym jest plama. Warto jednak pamiętać, aby nie stosować metody tarcia materiałem o materiał, bowiem nie przyniesie to pożądanych efektów, a dodatkowo może popsuć ubranie.

Domowym sposobem na usunięcie zaschniętych plam z czereśni jest zastosowanie octu i sody oczyszczonej. Taką mieszankę umieszczamy na plamie, przelanej wcześniej zimną wodą i zostawiamy na około pół godziny. Następnie ubranie pierzemy, tak jak zwykle.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę