Pierwsze wrażenie ma znaczenie! Rzeczywiście, nasz wygląd zewnętrzy wiele mówi, o tym kim jesteśmy. Wcale nie chodzi tu o urodę, ale o to jak o siebie dbasz. Po czym więc poznać, że jesteś osobą niechlujną?

Istnieje 10 drobnych szczegółów wyglądu, przez które wyglądasz niechlujnie. Łatwo ich uniknąć, ale najpierw trzeba o nich pamiętać. Dobry wygląd to nie tylko sprawa urody czy markowych ciuchów. Najważniejszą kwestię, która ma wpływ na odbiór Twojej osoby, możesz mieć za darmo!

Co konkretnie świadczy o Twoim niedbalstwie? Z pewnością brudne buty! Po drugie resztki podkładu na włosach, szczególnie widoczne na linii włosów. Po skończonym makijażu warto pozbyć się nieestetycznych smug. Źle świadczy również niedobrze dobrana bielizna, która powoduje, że widać wałeczki wystające spod biustonosza, widoczne ramiączka albo odznaczająca się na sukience gumka od majtek. Ubrania należy prasować. Wymięte i pogniecione, raczej nie świadczą o elegancji.

Jak informuje redakcja Papilot, źle wyglądają również niedbale przyklejone rzęsy, albo … resztki mydła pod pierścionkiem. Zdarza się to wtedy zwłaszcza jeśli korzystasz z tradycyjnego mydła w kostce. Dbaj również o swoje dłonie. Resztki makijażu nie są dobrze widziane – na przykład – podkład, korektor, pomada do brwi, cienie. Podobnie jest w Pań z odrostami na paznokciach. Na nic pięknie wykonany manikiur, jeśli nosisz go za długo. Wystająca goła płytka paznokcia to efekt gorszy, niż wtedy, gdybyś w ogóle ich nie malowała.

Dbać należy również o telefon. Nigdy nie będzie idealnie czysty, ale brud, tłuszcz i odciski palców z kilku dni to raczej kiepska wizytówka. Dobrze nie świadczy o Tobie też zagracona torebka. Jeśli ktoś zauważy, ze zaczynasz wyrzucać z torebki ogromne ilości starych paragonów, woreczków i innych śmieci, to raczej nie będzie miał o Tobie dobrego zdania.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!