Praca w domu powoduje, że częściej użytkujemy różne przedmioty i możemy sobie nie wyobrażać jak znacznie są zanieczyszczane. Powierzchnie, takie jak: płyta kuchenna czy klawiatura laptopa wymagają wielokrotnego czyszczenia. Oto kilka rzeczy, które warto czyścić w mieszkaniu w trakcie pracy zdalnej.

Podłogi
Podczas długotrwałej pracy w domu – kurz, włosy, brud i inne zanieczyszczenia gromadzą się na podłodze i dywanie. Miej w zasięgu ręki prosty, zręczny odkurzacz. Co najmniej raz w tygodniu myj podłogi, bo często znajdują się na nich różne okruchy, i inne zanieczyszczenia.

Łazienka
Toaleta, umywalka i podłoga powinny być myte co najmniej raz na tygodniu. Wskazane jest oczywiście, aby robić to częściej. Należy również zrobić zapasy papieru toaletowego oraz mydła, bo ich zużycie może być większe, gdy przebywamy w domu.

Laptop i klawiatura
Są bez wątpienia najczęściej używanymi narzędziami w czasie pracy zdalnej. Do czyszczenia ekranu i klawiatury dobrze jest użyć ściereczki z mikrofibry, która usunie przede wszystkim odciski palców i lekki kurz. Ściereczkę trzeba wcześniej lekko skropić wodą. Inną metodą jest sprężone powietrze, które pomoże pozbyć się zabrudzeń znajdujących się pomiędzy klawiszami – wilgotna ściereczka może również poradzić sobie ze smugami. Warto czyścić klawiaturę i ekran przynajmniej raz w tygodniu.

Płyta kuchenna
Nietrudno jest ją ubrudzić – wystarczy trochę sosu, kakao albo przypalonego mleka. Najlepiej kupić środek do mycia płyty i nim przecierać płytę za każdym razem, gdy się zabrudzi lub wycierać ją zawsze wieczorem.

Słuchawki douszne
Gdy dosyć często słuchasz muzyki lub dzwonisz podczas pracy, to pod koniec każdego dnia czyść słuchawki. Możesz użyć ściereczki z mikrofibry do wycierania powierzchni zewnętrznej. Rowki i zagłębienia czyść bawełnianym wacikiem, najlepiej suchym.

Ekspres do kawy
Gdy ekspres jest używany dość często, oznacza to, że trzeba go znacznie częściej czyścić. Warto przynajmniej raz w miesiącu poświęcić trochę czasu, aby wyczyścić cały sprzęt, najlepiej użyć do tego ściereczki i białego octu. Nie należy też zapomnieć o regularnej wymianie filtrów i usuwaniu starych kapsułek.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna