Poderwano polskie i NATO-wskie myśliwce. Pilny komunikat

fot. shareinfo.pl

W poniedziałek rano Wojsko Polskie znów poderwało myśliwce! Co dzieje się na wschodniej granicy kraju? Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że to odpowiedź na zmasowany nalot rosyjski na Kijów. „W związku z kolejną agresywną działalnością Rosjan wszczęto wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej” – przekazało w komunikacie DORSZ.

REKLAMA

W poniedziałek, 8 lipca, o godz. 10:00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało komunikat, w którym uzasadniono pilne poderwanie myśliwców z lotnisk wojskowych we wcześniejszych godzinach. Polskie i sojusznicze myśliwce wystartowały z powodu rosyjskiego ostrzału ukraińskich miast.

„Uwaga, lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej ponownie rozpoczęło ostrzał rakietowy na teren Ukrainy. W związku z kolejną agresywną działalnością Rosjan wszczęto wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej” – wyjaśniło w komunikacie DORSZ.

REKLAMA

Dwa komunikaty o poderwaniu myśliwców w poniedziałek, 8 lipca. Polskie i sojusznicze maszyny wystartowały z lotnisk w odpowiedzi na działania Rosjan

W komunikacie Dowództwa Operacyjnego polskiego wojska uprzedzono także, że z uwagi na operowanie myśliwców nad wschodnimi terenami Polski, mogą występować niedogodności związane z generowanym przez te maszyny hałasem.

„W południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z operowaniem w naszej przestrzeni polskiego i sojuszniczego lotnictwa wojskowego” – przekazano.

REKLAMA

O godz. 6:00 rano w poniedziałek Wojsko Polskie również wydało komunikat o poderwaniu myśliwców, co także było związane z aktywnością wojsk rosyjskich na Ukrainie.

Udostępnij: