Podlej ogórki kuchenną odżywką i szykuj skrzynki na WIELKIE zbiory

nawóz pod ogórki
fot. screen Youtube / Amazing garden

Wszyscy plantatorzy ogórków chcieliby zebrać monstrualne plony, ale nie zawsze taki efekt jest możliwy. Ewentualne przymrozki, susza, złe stanowisko i gleba mają wpływ na jakość i ilość zbiorów. Nawet jeśli wszystko jest dopięte na ostatni guzik, to warzywa i tak mogą nie być okazałe. Możesz to zmienić. Zasil młode sadzonki ogórków kuchenną odżywką, a wkrótce będą owocować jak szalone. Szykuj się na udany sezon ogórkowy.

REKLAMA

Czym dokarmiać młode ogórki?

Ponad 50% ludzi na pewno zajrzy do sklepu ogrodniczego i kupi wzmacniający preparat do warzyw. Tymczasem można obyć się bez chemicznych wzmacniaczy i jednocześnie zaoszczędzić. Zamiast do centrum ogrodniczego, lepiej przejść się do kuchni i wyciągnąć z szafki 1 powszechny artykuł spożywczy. Jako środek wzmacniający do ogórków sprawdzi się rewelacyjnie. Płatki owsiane to bomba odżywcza. Zawierają kompleks witamin (np. z grupy B) i pierwiastków (cynk, fosfor, miedź, żelazo i wiele innych). Rośliny w początkowej fazie rozwoju bardzo ich potrzebują.

Produkt o tak zróżnicowanym składzie wzmocni podłoże i doładuje sadzonki, zadba o system korzeniowy i zadziała jak doping. Ponadto odżywka z owsu pomoże zwalczyć pleśń i sprawi, że młode sadzonki dobrze przyjmą się w glebie. Oto instrukcja przygotowania preparatu do ogórków. Warto go zastosować już teraz.

Odżywka wzmacniająca z płatków owsianych. Jak ją przygotować?

Najpierw płatki owsiane zmiel, np. przy użyciu blendera. Do powstałego proszku dodaj 1 łyżeczkę cukru i 300 ml ciepłej wody, wymieszaj. Odłóż nawóz na dwie doby w miejsce o temp. pokojowej.
Potem rozrzedź go 3 litrami świeżej, ciepłej wody. Uzyskaną odżywkę możesz podawać młodym roślinom. Podlewaj nim sadzonki rosnące w ziemi, ale staraj się omijać ich liście. Kondycja roślinek znacząco się poprawi i wkrótce wydadzą rzęsisty plon.

REKLAMA

Podziel się: