piwonie
fot. Pixabay

Jeśli hodujesz w swoim ogrodzie piwonie, to ta receptura z pewnością Ci się przyda! Dzięki niej doczekasz się roślin o wyjątkowo urodziwych i dużych kwiatach! Mało jest kwitnących krzewów, które są w stanie dorównać piwonii kunsztem. To przecudowna ozdoba ogrodu lub podwórka.

Dokarmianie jest kluczem do sukcesu

Dokarmianie to sposób na uzyskanie ślicznego i zdrowego kwiatostanu. Piwonia wypuszcza pierwsze pędy niedługo po tym, jak śnieg stopnieje, a mrozy już na dobre odejdą. Wobec tego nie musisz długo czekać, aby taki zabieg wykonać. Gdy krzak wyjdzie z gleby, możesz już zacząć działać!

Oczywiście możesz sięgnąć po sklepowe nawozy, które stworzono specjalnie z myślą o piwoniach. Jednak nie są to tanie środki, a jeśli chodzi o skuteczność, to nie zawsze się sprawdzają. Istnieją świetnie działające naturalne alternatywy dla chemicznych specyfików. Poznaj recepturę na domową odżywkę do piwonii.

Jak wzmocnić piwonie? Podaj im drożdże!

Do 1 litra wody dodaj 11 g zwykłych suchych drożdży i 2 łyżki cukru, wszystko wymieszaj, a potem odstaw na dobę. Następnie rozrzedź mieszankę 9 litrami wody i gotowe. Takim nawozem możesz już podlewać swoje piwonie.

Wzmacnianie tych kwiatów na wiosnę to jest bardzo ważne. To właśnie ono przesądza o tym, czy krzew będzie kwitł na bogato, czy też pąków będzie jak na lekarstwo. Domowa odżywka z drożdży na pewno wspomoże roślinę.

Czytaj też: Twoje tuje brązowieją? Zwalcz szkodnika tym środkiem, a odżyją w mig


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę