Podlej tym storczyka. Obsypie się nowymi kwiatami

podlewanie storczyka
fot. screen Youtube / MissOrchidGirl

Storczyk to roślina, która nie jest wcale łatwa w uprawie. Kwiat ten jest dosyć wymagający i trzeba zapewnić mu właściwe podłoże, optymalną ilość wody i odżywki. Aczkolwiek do pielęgnacji orchidei można śmiało zastosować nawóz domowej roboty. Sprawdź, jaką moc ma woda ryżowa w pielęgnacji storczyków.

REKLAMA

Czym podlewać storczyki?

Woda ryżowa to prawdziwa bomba odżywcza dla orchidei. Kryje się niej m.in. żelazo, potas, magnez, krzem i fosfor, które stymulują rośliny do kwitnienia. Dzięki nim storczyki zdrowo się rozwijają i wypuszczają naprawdę sporo kwiatów. Ponadto woda ryżowa zabezpieczy pąki przed usychaniem, a one będą tylko pięknie się rozwijać.

Jak przygotować wodę ryżową?

Na początku biały ryż (ok. 100 g) zalej litrem wody i odstaw na około 60 minut. Potem odcedź ziarenka i wykorzystaj niezwykłą wodę do podlania orchidei. Jeśli chcesz jej użyć kiedy indziej, to po prostu włóż ją do zamrażarki np. w foremce na kostki lodu. Musisz je później tylko rozmrozić i stosować do podlewania kwiatów. Cenną wodę stosuj co czwarte nawadnianie. Znajduje się w niej wiele substancji odżywczych, ale ich poziom nie jest ogromny.

REKLAMA

Kupujesz storczyki? Koniecznie zwrócić uwagę na kilka detali

Storczyki nie są roślinami zbyt łatwymi w uprawie i na ich zakup powinni się raczej zdecydować wprawieni domowi ogrodnicy. Kupując orchideę, warto przyjrzeć się kilku szczegółom. Na liściach nie mogą znajdować się żółte przebarwienia, uszkodzenia mechaniczne, smugi czy plamy. Z kolei łodygi powinny być sprężyste, jędrne i mieć dużo pąków. W żadnym wypadku nie należy kupować storczyków, których korzenie mają przesuszone końce. Dobrze, jeśli kwiaty będą połowicznie rozwinięte.

Zobacz także: Jeśli to zrobisz, Anginka fantastycznie się rozrośnie i będzie piękna

REKLAMA

Udostępnij: