tuja
fot. Pixabay

Tuje to rośliny, które są ładną dekoracją każdego ogródka. Jednak coraz cieplejsze zimy mogą stanowić dla nich pewnego rodzaju zagrożenie. Dziś podpowiemy Wam, czym nawozić te drzewka zimą, aby na wiosnę były bardzo gęste i żywo zielone.

Czym nawozić tuje zimą?

Jeśli marzycie o tym, aby Wasze rośliny wystrzeliły w górę na wiosnę i cudownie wyglądały, to metoda, jaką zastosujecie zimą, jest priorytetowa. Poza optymalnym nawodnieniem warto im również zapewniać dodatkowe substancje odżywcze. Trzeba jednak pamiętać, aby tujom nie fundować nawozów zawierających azot, bo nasila on wzrost roślin. Gdy podacie go drzewkom w najchłodniejsze miesiące, wyrządzicie im po prostu krzywdę. Możecie za to nawozić je zimą dwoma naturalnymi preparatami: fusami po kawie oraz wodą po warzywach.

Fusy z kawy

W fusach są obecne spore ilości magnezu i potasu, stąd istotnie wzmacniają wszystkie krzewy zimą. Dodatkowo stanowią barierę ochronną przed grzybami i szkodnikami. Sprawią, że igły tui nabiorą też wyrazistszego koloru. Aby zastosować nawóz z fusów, zalejcie je na początku gorącą wodą i odstawcie do wystudzenia. Później przelejcie roztwór do konewki, dopełnijcie wodą i gotowe. Możecie już podlewać swoje rośliny taką mieszanką.

Woda po warzywach

W wodzie po warzywach znajduje się często mnóstwo potrzebnych tujom związków odżywczych, a także witamin. Ale pilnujcie, aby w takiej wodzie nie było soli czy innych przypraw. Mogłyby one zwyczajnie zaszkodzić Waszym tujom. Zimną wodą po jarzynach możecie od razu podlewać swoje rośliny albo rozcieńczyć ją zwykłą wodą.

Czytaj też: Wrzuć to do doniczki. Skrzydłokwiat zakwitnie jak nigdy


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę