Muszla
Pixabay.com

Pewna kobieta spędzała przyjemnie czas na jednej z australijskich plaż. W pewnym momencie postanowiła podnieść z piasku muszelkę, jednak nie zdawała sobie sprawy, że znalazła się w niebezpieczeństwie. Lekarze uratowali ją przed uduszeniem.

Zdarzenie miało miejsce na plaży Chinamans w Nowej Południowej Walii. Ratownik lokalnej karetki pogotowia relacjonował, że 30-latka podniosła z ziemi niewinną muszelkę, nie zdając sobie sprawy, że w środku znajduje się hapalochlaena, czyli najbardziej jadowita ośmiornica świata.

Na grzbiecie tego osobnika znajdują się charakterystyczne ciemne obwódki, które w chwili zagrożenia zmieniają barwę na jasnoniebieską. W taki sposób ośmiornica próbuje odstraszyć od siebie przeciwnika.

Jako że hapalochlaena odczuła zagrożenie, po tym, jak spadła na brzuch 30-latki, dwukrotnie ją ukąsiła. 30-latka nie lekceważyła objawów i powiadomiła ratowników medycznych, którzy uratowali jej życie. Obecnie jej stan jest stabilny.

Mimo że hapalochlaena ma niewielkie rozmiary, ilość jadu, jaką dysponuje, byłaby w stanie zabić 26 dorosłych ludzi. Stworzenie dopuszcza się ataku tylko, kiedy zostaje do tego sprowokowane.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę