Ceny biletów PKP Intercity i PLL LOT. Porównanie
fot. Janusz Jakubowski | CC BY-SA 2.0

Kto by pomyślał, że w czasie kryzysu dojdziemy do momentu… kiedy bilety lotnicze będą tańsze niż kolejowe! Właśnie tak. Choć PLL LOT działa w zupełnie innej branży, niż PKP Intercity, linia lotnicza ostro konkuruje z szynowym przewoźnikiem o klientów. Ostatnia podwyżka cen biletów Polskich Kolei Państwowych sprawiła, iż w niektórych przypadkach pomiędzy miastami bardziej opłaca się latać samolotem.

Ceny biletów kolejowych potrafią przyprawić o zawał. Już od jakiegoś czasu niewiele bardziej opłaca się wybrać kolej, jadąc do „bliskiej zagranicy” – znosząc nawet kilkunastogodzinną podróż – niż skorzystać z szybkiego, wygodnego lotu tanimi liniami. Teraz przyszła pora na krajowe podróże pomiędzy miastami. PLL LOT niejako rzucił wyzwanie PKP, oferując przewozy w niższych lub porównywalnych cenach do Intercity!

„Ruszyła styczniowa promocja Polskich Linii Lotniczych LOT. Ceny biletów zaczynają się już od 99 zł” – napisano w komunikacie prasowym linii lotniczych. Co ciekawe, promocja zaczęła obowiązywać w tym samym dniu, w którym PKP Intercity podniosło ceny biletów.

Przykładem są loty Poznań-Warszawa. Za lot zapłacimy 118-160 zł, natomiast za podróż pociągiem tej samej relacji (EIC) więcej – 175 zł. LOT deleguje na tej trasie aż trzy pary samolotów dziennie! Za lot relacji Wrocław-Warszawa, kupując bilet z wyprzedzeniem, zapłacimy jedynie 119 zł. Należy jednak pamiętać, że za duży bagaż trzeba w przypadku lotu dodatkowo zapłacić!

PLL LOT walczy o krajowych klientów… z PKP Intercity! Tańsze bilety także za granicę

„Promocja obejmuje bilety zakupione w dniach 11-18 stycznia 2023 na loty odbywające się od 1 lutego do 31 maja 2023, z wyjątkiem okresu Wielkanocy i majówki. Ceny zaczynają się już od 99 zł w jedną stronę – na rejsy krajowe i od 199 zł w obie strony na rejsy europejskie” – dodano.

Jak zaznaczono, promocja dotyczy nie tylko lotów krajowych, ale także dalekich lotów zagranicznych. Mowa tutaj nawet o podróży za Atlantyk! Jeśli ktoś planował w najbliższym czasie wakacje lub delegację za oceanem, ma duże szczęście.

„Nasza noworoczna promocja to idealna okazja do zaplanowania zarówno krótkiego ‘city-breaku’, jak i dłuższego wypoczynku, np. w słonecznym Miami czy Los Angeles. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjną ofertę zarówno w ramach siatki europejskiej, jak również na Bliski Wschód, do Ameryki i do Azji. Zapraszamy wszystkich na nasze gościnne pokłady” – powiedział członek zarządu PLL LOT ds. handlowych, Michał Fijoł, cytowany przez „rynek-lotniczy.pl”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!