Pogorszył się stan Borisa Johnsona. Trafił na OIOM

Stan premiera Wielkiej Brytanii pogorszył się. Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii – taką informację podało BBC.

Premier Wielkiej Brytanii pozostawał w izolacji na Downing Street od 27 marca po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. W niedzielę wieczorem został przewieziony do szpitala, gdyż wciąż miał wysoką temperaturę. Lekarze Johnson’a uważali, że potrzebuje on dodatkowych badań.

Czytaj także:  Wałęsa o koronawirusie: Los nam pogroził palcem

27 marca Johnson opublikował na swoim Twitterze, że ma łagodne objawy koronawirusa. W związku z tym poddał się siedmiodniowej izolacji, zgodnie z zaleceniami medycznymi. Zapewnił również, że przez cały ten czas będzie zajmował się pracami rządu poprzez wideokonferencję. Lecz w piątek zamieścił kolejne nagranie, w którym mówił, że choć upłynęło już siedem dni kwarantanny, nadal pozostanie w izolacji ponieważ niektóre z objawów zakażenia koronawirusem – podwyższona temperatura – nie ustąpiły.

Czytaj także:  Chińscy hakerzy wykradli dane o hiszpańskiej szczepionce na koronawirusa

„The sun” poinformował w niedzielę, że na piątkowym nagraniu Johnson’a niektórzy współpracownicy wyrażali zaniepokojenie jego stanem zdrowia. Wyglądał on na wyczerpanego i miał ochrypły głos. 55-letni Johnson nie miał do tej pory problemów zdrowotnych. Brytyjski premier jeszcze dzisiejszego dnia zapewniał, że przechodzi rutynowe badania związane z objawami zakażenia koronawirusem lecz jego humor jest dobry i pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami.

Czytaj także:  Wałęsa o koronawirusie: Los nam pogroził palcem

Downing Sreet zaznacza, że przyjęcie do szpitala nie było nagłym przypadkiem. Johnson nadal kieruje rządem. Źródło przekazało, że rządowemu nadzwyczajnemu posiedzeniu w związku z pandemią Covid-19 będzie wszelako przewodniczył minister spraw zagranicznych Dominic Raab. Brytyjski premier ma 55 lat i nie miał dotąd problemów zdrowotnych

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.