Fast Company opublikowało swój ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, które w minionym 2017 roku bezkonkurencyjnie wiodły technologiczny prym. Koncernem, który znalazł się na szczycie listy jest Apple. W ten sposób koncern z Cupertino wygrał już 2 ranking w krótkim czasie, gdyż w grudniu serwis Tom’s Guide przyznał tej samej firmie miano stworzenia najbardziej innowacyjnego smartphona.

Koncern z jabłkiem z pewnością zasłużył na to miano dużą ilością osiągnięć. Wśród nich jest wprowadzenie iPhone’a X, za którego otrzymał wyróżnienie w grudniu przez wspomniany serwis Tom’s Guide. Inne przykładowe osiągnięcia to stworzenie rewelacyjnego Apple Watcha Series 3 oraz przygotowanie ARKita. Wspomniano także kwestię stworzenia zoptymalizowanych i nowoczesnych układów, jakie już teraz znacząco przebijają dokonania konkurencji.

Otrzymane wyróżnienia potwierdzają fakt, że koncern z Cupertino nie tylko tworzy świetnej jakości sprzęt, ale skupia się też na opracowaniu do nich własnego i efektywnego oprogramowania. Powoduje to, że software jest w dużo większym stopniu kompatybilne z hardware, co w przypadku wielu konkurencyjnych firm nie działa aż tak idealnie. Ten wyróżnik firmy z jabłkiem daje jej od lat bardzo dobrą pozycję na rynku i niezmiennie przynosi wymierne korzyści. Nie bez znaczenia dla Fast Company przy umieszczaniu Apple’a na pierwszym miejscu swojego zestawienia był także wysoki stopień prywatności użytkownika, który przez tą firmę od wielu już lat postrzegany jest jako jedna z najważniejszych i kluczowych kwestii.

We wspomnianym rankingu na kolejnych miejscach znalazły się takie podmioty rynkowe jak Netflix, Square, Tencent, Amazon, Patagonia, CVS Health, The WashingtonPost, Spotify oraz NBA.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna