REKLAMA

19:30
Fot. 19:30

Polacy po raz kolejny ocenili najnowszy serwis informacyjny TVP, emitowany w miejsce „Wiadomości”. Jak się okazało, spora część badanych nie dostrzega żadnych różnic po zmianie, która stanowi jeden z etapów reformy mediów publicznych.

REKLAMA

Badanie przeprowadzone przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna dla Wirtualnej Polski wymagało od uczestników udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak oceniają nowy serwis informacyjny „19:30”, który na antenie TVP zastąpił „Wiadomości”.

Polacy pozytywnie oceniają program „19:30”

Wśród tych, którzy oglądali program, 46% stwierdziło, że jest lepszy niż „Wiadomości”. Przeciwnego zdarzenia było 27% ankietowanych, kolejne 12% nie dostrzegło żadnych różnic, natomiast 15% wskazało na odpowiedź „Trudno powiedzieć”.

REKLAMA

Program „19:30” pojawił się na antenie TVP pod koniec grudnia 2023 roku w miejsce „Wiadomości”. Pierwsze wydanie miało oglądalność przewyższającą średnie wyniki poprzednio emitowanego programu. W kolejnych tygodniach tracił jednak widownię.

Gospodarzem nowego programu jest Marek Czyż. Przygotowuje go zespół Pawła Płuski, wieloletniego dziennikarza „Faktów” TVN, w którym znaleźli się tacy dziennikarze, jak Marcin Antosiewicz, Dorota Bawołek i Mateusz Lachowski.

REKLAMA

REKLAMA