Rosjanin wdał się w słowną sprzeczkę z Polakiem we Francji
fot. Twitter

W kurorcie narciarskim Courchevel we Francji doszło do sprzeczki pomiędzy Polakami a Rosjanami. W sporze brał udział rosyjski bloger-milioner Misza Litwin, który poskarżył się na parę Polaków w internecie. We fragmentach rozmowy Rosjanin pokazał, Polak powiedział na temat „potęgi rosyjskiego wojska” oraz samej Rosji.

Jak poinformował w krótkim filmie rosyjski bloger, do kłótni pomiędzy nim a Polakami miało dojść w kabinie wyciągu narciarskiego we francuskim kurorcie Courchevel. Stwierdził, że mieszkańców naszego kraju zniesmaczyło to, iż rozmawiał ze swoim przyjacielem głośno po rosyjsku. Zaraz potem wprost mieli zapytać o ich narodowość. Kiedy okazało się, że są z Rosji, zaczęła się dyskusja!

Według Miszy Litwina Polacy zareagowali lekceważąco. Co więcej, Polak wprost wygarnął mu, co sądzi o Rosji. Stwierdził m.in., że „Rosja nie jest krajem europejskim, tylko częścią Azji”. „Jak Mongołowie” – dodał, co słychać w filmiku blogera.

Później – jak opisywał Litwin – rozmowa zeszła na politykę. Bloger stwierdził, że Polak nie powinien „otwierać pyska”, bo nie wie nic o „rosyjskiej duszy”.

Polak wdał się w sprzeczkę z Rosyjskim blogerem we francuskim kurorcie. „Ukraińcy je**ą waszą armię…”

W dalszej części Rosjanin pyta Polaka, czy rozmawia po rosyjsku. Na co ten z uśmiechem odpowiada, że po angielsku i dlaczego miałby rozmawiać w języku okupantów. Bloger stwierdził na to, że rosyjski jest „najlepszym językiem na świecie”, na co Polak zareagował głośnym śmiechem.

Nieuchronnie poruszono również temat Ukrainy – wówczas Polak już totalnie nie gryzł się w język! „Ukraińcy, których kraj nie jest taki duży, j**e waszą [rosyjską – przyp. red.] armię po całości” – stwierdził Polak. Rosjanin powtórzył, odpowiadając, że „nie powinien nic mówić o Rosjanach”.

W końcówce pociętego filmu, przerywanego komentarzami blogera, słychać jak Polak pyta Miszę Litwina, „dlaczego Rosjanie tacy są?”. Nie wiadomo czy odpowiedział na to pytanie, bo w tym momencie nagranie się urywa, a filmik kończy się komentarzem Rosjanina, który nazywa Polaka „pieprzonym nazistą”.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę