REKLAMA

Polej tym palniki kuchenki gazowej
YouTube screen | 5 Minute Rhythmic İdeas

Polej tym palniki kuchenki gazowej i zostaw na kilka minut. Będą czyste jak nowe dlatego warto wypróbować tego triku. Jest tani i skuteczny. 

REKLAMA

Palniki kuchenki gazowej często się brudzą, zwłaszcza gdy coś wykipi podczas gotowania. Ciężkie do usunięcia osady z tłuszczu i innych sprawiają, że na myśl o ich wyczyszczeniu od razu się tego odechciewa. Dlatego koniecznie musisz poznać trik, dzięki któremu czyszczenie palników to czysta przyjemność.

Polej tym palniki kuchenki gazowej. Efekt cię bardzo zaskoczy

REKLAMA

Zdejmij najpierw wszystkie palniki z kuchenki i włóż do miski. Ten trik przeprowadź w wannie lub zlewie. Całość posyp łyżką sody oczyszczonej i polej colą – palniki muszą być całkowicie zanurzone. Zostaw na pół godziny i po tym czasie przemyj gąbeczką z płynem do naczyń. Brud zejdzie lekko i szybko, bez zbędnego szorowania.

Ten sposób jest świetny, cola w połączeniu z sodą zaczyna się mocno pienić. W trakcie tej reakcji zwanej nukleacją brud łatwiej odchodzi od powierzchni palników. Pamiętaj by postawić miskę w zlewie lub wannie, piana może wylać się za miskę.

REKLAMA

Tanio, prosto i szybko. Jeśli lubisz domowe sposoby to sprawdź też jak wyczyścić ruszt kuchenki – pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA