Posmaruj tym ruszt kuchenki
YouTube screen | Uporządkowana

Posmaruj tym ruszt kuchenki, a efekt cię zaskoczy. Ten trik powinien znać każdy posiadacz kuchenki gazowej, bo ułatwia czyszczenie i zapomnisz o długim szorowaniu. 

Ruszt kuchenki gazowej bardzo szybko się brudzi tworząc osad trudny do usunięcia. Długie szorowanie czy skrobanie powierzchni rusztu często dają efekty, ale słabe. Zdarza się też, że podczas czyszczenia porysujemy, a nawet uszkodzimy ruszt i wygląda to bardzo nieestetycznie. Dlatego przychodzimy z rewelacyjnym patentem, o którym musi wiedzieć każdy kto takową kuchenkę posiada. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas, a czyszczenie brudnego rusztu stanie się wręcz przyjemnością.

Posmaruj tym ruszt kuchenki – będzie czysty i lśniący jak nowy

Ruszt kuchenki wymaga regularnego czyszczenia, aby osad nie był trudny do usunięcia. Poznaj rewelacyjną miksturę, którą wykonasz samodzielnie w swojej kuchni. Do zrobienia jej potrzebujesz: 1 łyżeczki sody oczyszczonej, 1 łyżeczki proszku do pieczenia oraz pół łyżeczki octu. Całość wymieszaj i za pomocą starej szczoteczki do zębów wysmaruj dokładnie powierzchnię rusztu. Pozostaw na kilka minut, by mikstura zaczęła działać i potem szczoteczką umyj ruszt kuchenki.

Jeśli masz kuchenkę indukcyjną to koniecznie sprawdź jak wyczyścić płytę indukcyjną. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę