Poszukiwany. Policja z Poznania poszukuje sprawcy napadu na kobietę przy ulicy Paderewskiego
fot. Policja

Poznańska policja poszukuje mężczyzny, który pod koniec lipca brutalnie zaatakował kobietę w lokalu przy ulicy Paderewskiego w Poznaniu. W wyniku ataku z użyciem potencjalnie groźnego dla życia przedmiotu, poszkodowana doznała poważnego uszkodzenia okolic szczęki. Funkcjonariusze opublikowali w sieci wizerunek sprawcy. Liczą na pomoc społeczeństwa.

Do zdarzenia doszło 30 lipca w jednym z lokali na ulicy Paderewskiego w Poznaniu. Agresywny mężczyzna nagle zaatakował przebywającą w lokalu kobietę, doprowadzając do uszczerbku na zdrowiu u poszkodowanej.

Co dokładnie zaszło? W pewnym momencie poszukiwany pochwycił w dłoń szklankę, po czym rozbił ją na twarzy kobiety. W wyniku uderzenia poszkodowana doznała złamania zęba oraz uszkodzenia zębiny. Na miejsce została wezwana policja, ale napastnika nie udało się złapać. Poszukiwany mężczyzna wyszedł lokalu, zanim funkcjonariusze zjawili się na miejscu. Teraz policja próbuje namierzyć sprawcę z pomocą użytkowników środków masowego przekazu.

Damski bokser na wolności. Policjanci z Poznania proszą o pomoc w namierzeniu sprawcy brutalnej napaści na kobietę

Na szczęście w lokalu były zamontowane działające kamery monitoringu – o czym sprawca nie wiedział lub nie nic sobie z tego nie robił. Policjanci zabezpieczyli materiały z kamer, po czym postarali się o niezbędne zgody do opublikowania wizerunku poszukiwanego mężczyzny. Niestety, zanim to się stało, na „papierologię” poświęcono półtora miesiąca. Na finalnie opublikowanych przez policję zdjęciach widać łysego mężczyznę o postawnej budowie ciała. Napastnik miał także krótką brodę. W momencie zdarzenia miał na sobie krótkie spodenki, białe sportowe buty oraz koszulę z podwiniętymi rękawami.

Mężczyzna najprawdopodobniej nie był wcześniej notowany, gdyż śledczy nie wiedzą, kim jest napastnik – pomimo zabezpieczenia obszernych materiałów z monitoringu, na których dość wyraźnie widać twarz poszukiwanego. Znalezienie sprawcy może przyspieszyć reakcja społeczeństwa. Każdy, kto rozpoznaje poszukiwanego lub ma informacje ws. wyżej opisanego zdarzenia proszony jest o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto pod numerami telefonu 47 77 124 06 lub 47 77 124 11/12.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!