fot. Chorzowska Policja

Chorzowska policja zorganizowała nalot na organizatorów „gali MMA”, w której zawodnikami były dzieci. Jak przyznali funkcjonariusze – zgłoszenie o tym wydarzeniu było tak abstrakcyjne, iż trudno było uwierzyć, że taki proceder ma miejsce. Finalnie okazało się jednak, że to prawda – przekazał „Polsat News”.

Dwaj młodzi mężczyźni kompleksowo przygotowali „galę MMA” z udziałem nieletnich. Wydarzenie miało odbyć się w Chorzowie, w woj. Śląskim. Wstęp kosztował 5 zł. Organizatorzy sporządzili profesjonalne grafiki z „zawodnikami” oraz listę walk.

Nielegalna gala MMA z udziałem dzieci zdemaskowana

Sprawą zajęli się chorzowscy policjanci. Chociaż trudno było im uwierzyć, że taki proceder ma miejsce, ostatecznie organizacja profesjonalnych „bójek” pomiędzy młodymi chłopcami, okazała się faktem. Funkcjonariusze ustalili tożsamość oraz miejsce pobytu „włodarzy” nielegalnej federacji. Okazało się, że byli nimi… 17-latek i 18-latek.

Jak ustalili policjanci z Chorzowa, poprzednia „gala” miała mieć miejsce miesiąc temu. Według oświadczenia, walki z udziałem młodych chłopców miały być „spontaniczną” akcją. Organizatorzy osiągnęli jednak sukces, więc postanowili sprofesjonalizować organizację walk. Kolejny tego typu happening policjantom udało się udaremnić w ostatniej chwili.

Dorosłym organizatorom grozi do 3 lat pozbawienia wolności, podczas gdy nieletni będą odpowiadali za swoje czyny przed sądem rodzinnym – podała policja.

MMA (Mixed Martial Arts) – czyli mieszane sztuki walki – to dyscyplina sportowa, w której dozwolony jest przeważnie każdy sposób walki, zaczerpnięty z innych dyscyplin sportowych, oprócz tych z użyciem broni. Starcia odbywają się na ringu potocznie nazywanym „klatką”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę