Wójt i przewodniczący rady miasta i gminy Kępno złapani na jeździe po pijaku
fot. Pixabay

Przykład idzie z góry… Niedzielnym wieczorem, 13 sierpnia, policjanci z Kępna zatrzymali do kontroli dwa samochody, którymi kierowali nietrzeźwi mężczyźni. Co zaskakujące – oboje są członkami lokalnych struktur samorządowych! Pierwszy to wójt Łęki Opatowskiej. Drugi jest przewodniczącym rady miasta i gminy Kępno. Tak się złożyło, że obaj wracali z hucznych imprez, wyprawionych dla mieszkańców. Szaleństwu – jak widać – nie było końca.

W niedziele wieczorem kępińscy policjanci ruszyli na łowy na lokalnych drogach. Takiego „urodzaju” pijanych kierowców chyba jednak się nie spodziewali. W czasie pierwszej kontroli, ok. godz. 19:00, przy ul. Rakowieckiej w Łęce Opatowskiej koło Kępna, policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Fiat, którym kierował 54-letni mieszkaniec Opatowa.

„Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 1,95 promila alkoholu w organizmie” – przekazali miejscowi policjanci, przytacza „Super Express”.

To jednak nie wszystko. Zatrzymany nie był zwykłym pijanym kierowcą. Okazało się, że to członek lokalnych elit politycznych! Jak podaje „SE”, powołując się na PAP – to Adam K., wójt gminy Łęka Opatowska.

Tego samego wieczoru policja zatrzymała dwóch pijanych samorządowców. To wójt i przewodniczący rady miasta i gminy!

To nie było jedyne „bingo”, jakie tego wieczoru trafili policjanci z Kępna. Kilka godzin później – ok. godz. 23:00 – przy ul. Staszica funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę. Ten również był pijany i także był samorządowcem! To 63-letni przewodniczący rady miasta i gminy Kępno – Eugeniusz P. Zadziwiające było nie tylko to, że mężczyzna był pijany, ale też jak bardzo. W organizmie miał ponad 3 promile.

„Kierujący pojazdem marki Volkswagen uderzył w inny zaparkowany pojazd. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu” – poinformował mł. asp. Ślęk, cytowany przez „SE”.

Zatrzymanego samorządowca przetransportowano do aresztu w Kaliszu, gdzie czeka na zarzuty.

Skąd takie natężenie pijanych kierowców? Powodem jest sezon dożynkowy. W niedzielę dożynki odbywały się w Kępnie oraz w Łęce Opatowskiej – te trwały aż dwa dni! Huczną imprezę zorganizowano także w Słupi pod Kępnem, którego mieszkańcy obchodzili 850-lecie miejscowości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę