REKLAMA

REKLAMA

NSZZ Policjantów z Małopolski poinformował, że funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy otrzymali premie za udział w zabezpieczeniu obchodów 11 listopada w Warszawie, przekazali je na cele charytatywne.

„11 listopada był bardzo niefortunnym okresem. Postępująca od kilku miesięcy akcja protestacyjna nie przynosiła żadnych rezultatów. Z mundurowymi nikt nie chciał rozmawiać, a szef MSWiA Joachim Brudziński kładł na stół wciąż tę samą, nieakceptowalną przez policjantów, wersję porozumienia”, wyjaśnia NSZZ Policjantów z Małopolski na swojej stronie internetowej.

REKLAMA

W oświadczeniu mundurowi przypominają, że na początku listopada funkcjonariusze zaczęli odchodzić na L4, a na porozumienie z MSWiA się nie zanosiło. „Kiedy nagłe braki kadrowe zachwiały planami zabezpieczenia obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, problem stał się naprawdę poważny”, podkreśla NSZZ Policjantów.

„Gazety rozpisywały się o »psiej grypie«, a opozycja nawoływała do rezygnacji z niepodległościowych marszów. Wtedy właśnie poinformowano opinię publiczną o przyznaniu premii w wysokości 1000 zł każdemu policjantowi, który weźmie udział w zabezpieczeniu obchodów 11 Listopada w Warszawie. Jednocześnie zasugerowano możliwość powrotu z L4 przed wyznaczonym przez lekarza terminem. Odbiór tej propozycji był, delikatnie pisząc, bardzo różny”, czytamy w komunikacie na stronie małopolskiego związku.

REKLAMA

„Padły wówczas jasne deklaracje od większości zdrowych policjantów, że otrzymane w ten sposób pieniądze przekażą na wybrany przez nich szczytny cel”, wyjaśniają policyjni związkowcy.
Jak informuje NSZZ Policjantów z Małopolski, złożoną w listopadzie honorową obietnicę spełnili właśnie funkcjonariusze OPP Kraków, przekazując na cele charytatywne otrzymane w ramach premii 820 zł netto. „To piękny gest solidarności z policjantami, którzy w tym czasie nie mogli być w Warszawie, a przede wszystkim znacząca pomoc dla osób, którzy tych pieniędzy najbardziej potrzebują”, podkreśla NSZZ Policjantów.

REKLAMA