Fot. facebook.com/PolicjaPL/

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Jankowie Waldemar Zwierzyński zmarł nagle w wieku 43. Polska policja, a także jego koledzy z pracy są w żałobie. Mężczyzna był wzorem policjanta i niejednokrotnie angażował się w akcje społeczne.

Informację o śmierci aspiranta sztabowego, który służył od ponad 21 lat przekazała policja. Waldemar Zwierzyński początkowo był w ogniwie patrolowym w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu, po czym w Pakości i Janikowie. Od 2013 roku był z kolei dzielnicowym.

– Zawsze aktywny, chętny do pomocy kolegom oraz mieszkańcom nawet poza służbą. Był wyróżniającym się policjantem. Wielokrotnie spotykał się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie gminy Janikowo i edukował ich na temat zasad bezpieczeństwa – podkreślają jego koledzy.

W listopadzie ubiegłego roku mężczyzna otrzymał z rąk przedstawicieli Zarządu Głównego PCK i prezesa Honorowych Krwiodawców odznaczenie nadanie przez ministra zdrowia. Powodem było wyjątkowe działanie na rzecz ratowania ludzi. Były policjant oddał bowiem 35 litrów krwi.

Do śmierci Waldemara Zwierzyńskiego doszło nagle. Mężczyzna zmarł w wieku 43 lat. Jego koledzy po fachu mówili, że „opuścił pogrążonych w żalu żonę i syna, policjantów oraz pracowników policji”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę