Policyjny pies chciał złapać przestępcę, na swojej drodze spotkał jeżozwierza! Zobacz, czym to się skończyło!

Bardzo nieprzyjemna przygoda spotkała 20 kwietnia Odina, owczarka niemieckiego służącego na posterunku policji w Coos County w amerykańskim stanie Oregon. Pies został groźnie ranny podczas pełnienia obowiązków służbowych. Niezwykłość zdarzenia polega na tym, że sprawcą nie był groźny przestępca tylko… jeżozwierz.

Do spotkania Odina z jeżozwierzem doszło podczas poszukiwania przez policję mężczyzny podejrzanego o popełnienie kilku przestępstw. Pies podczas tropienia natrafił na gryzonia, co skończyło się wbiciem w pysk czworonoga – w tym w język, nozdrza i okolice lewego oka – około dwustu kolców.

Czytaj także:  Chiny znów walczą z pandemią. Wprowadzają kwarantannę przy granicy z Rosją
 

https://www.facebook.com/myccso/posts/706029846495829

Opiekun psa, kapitan Gabe Fabrizio, poinformował po zdarzeniu, że lekarzom podczas prawie dwugodzinnego zabiegu oddało się usunąć wszystkie kolce. Sama policyjna akcja nie zakończyła się jednak sukcesem, ponieważ funkcjonariuszom nie udało się zatrzymać ani agresywnego jeżozwierza, ani poszukiwanego przestępcy. Właśnie dlatego, w poście umieszczonym na Facebooku, policjanci z Coos County zamieścili wizerunek podejrzanego.

Czytaj także:  Papież Franciszek pod respiratorem walczył o życie!