REKLAMA

Donald Tusk
Fot. Donald Tusk Twitter

Politycy Platformy Obywatelskiej informują, ża Donald Tusk może rozważać kandydowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Wydaje się to być sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że kandydatem ma być także Rafał Trzaskowski.

REKLAMA

Z informacji przekazanych przez „Super Express” wynika, że obecny premier ma rozważać wystartowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tabloid przekazał także, że dla Tuska miałoby to być zwieńczenie kariery politycznej.

Tusk planuje start w wyborach prezydenckich

W gazecie czytamy, że takie informacje mieli przekazać inni politycy Platformy Obywatelskiej. Zastanawiający może być jednak fakt, że kandydatem PO do starań o urząd prezydencki w dalszym ciągu pozostaje Rafał Trzaskowski.

REKLAMA

O swoje zdanie na ten temat został zapytany Marek Sawicki. – Zapowiedź startu Tuska w wyborach traktuję poważnie. Zwracałem nawet kolegom z Trzeciej Drogi uwagę na to, że polityka KO i premiera Tuska chyba zmierza w takim właśnie kierunku – przekazał.

Jak wynika z niedawnego sondażu SW Research dla portalu rp.pl, 23,5% ankietowanych uznało, że Rafał Trzaskowski byłby najlepszym wyborem obecnej władzy na prezydenta, gdyby ta wystawiła jednego kandydata.

REKLAMA

REKLAMA