Poprawność polityczna nie oszczędza nikogo. Telewizja CNN poinformowała o wydaniu książki „Mąż Mikołaja”, której autorem jest Daniel Kibblesmith. Przeznaczona dla dzieci od lat czterech książka opowiada o przygodach czarnoskórego św. Mikołaja oraz jego białego męża, którzy wiodą szczęśliwe życie na biegunie północnym. Wyjeżdżają na wakacje do tropikalnych krajów i obchodzą rocznice ślubu.

W ocenie autora książka ma stanowić dowód, że Boże Narodzenie to święta, które należą do wszystkich i każdy może je postrzegać po swojemu. Daniel Kibblesmith w wywiadzie dla mediów powiedział, że czarny św. Mikołaj nie jest wcale najważniejszym elementem książki. Najistotniejsze jest jej przesłanie dotyczące tolerancji.

Zdaniem pisarza każda rodzina widzi i przeżywa świąteczny czas na swój sposób. Ta różnorodność powinna być zdaniem Kibblesmitha tolerowana. Święta nie mogą być przez nikogo zawłaszczane. W opinii autora próbują to robić konserwatyści, którzy nie dostrzegają nowych tradycji i są nietolerancyjni.

https://www.youtube.com/watch?v=YD6IklZ684Y


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę