kostki lodu i dywan
fot. screen Youtube / TODAY

Podczas robienia w pokoju małego przemeblowania wypadło ci z głowy, aby wcześniej schować dywan? Po przesunięciu mebli z pewnością zauważyłeś sporo zagnieceń, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest usunięcie szpetnych zagnieceń przy pomocy tej prostej, domowej metody.

Ten patent przyda się także w sytuacji, gdy chcemy przestawić stolik kawowy i usunąć ślady, które zostawił. Jak skutecznie podnieść włosie dywanu i pozbyć się wgnieceń?

Patent na wgniecenia w dywanie

Na zagnieceniach kładziemy kostki lodu i czekamy, aż się roztopią. Może to potrwać nawet kilka godzin, więc w międzyczasie możemy zająć się czymś innym. Czas topienia zależy przede wszystkim od temperatury, jaką mamy w pokoju. Jednak cierpliwość popłaca – czas jest kluczowy! Nie warto podgrzewać lodu (np. suszarką), ponieważ wtedy efekty nie będą zadowalające. Gdy kostki już całkowicie się roztopią, bierzemy do ręki papierową serwetkę i delikatnie osuszamy wgnieciony obszar. Po chwili przy pomocy np. palca podnosimy odgniecione włosia dywanu. Pozostawiamy go, do pełnego wyschnięcia i tyle!

Co zrobić, aby dywan wyglądał jak nowy?

Nigdy nie prasujemy dywanu żelazkiem – to może go przypalić. Możemy co najwyżej zbliżyć stopę do jego zagniecionego miejsca i wytworzyć parę. W efekcie włosia zmiękną i będzie można je swobodnie wyczesać do góry. Jeśli jednak czynność ta okaże się bezskuteczna, prasujemy dywan żelazkiem, ale koniecznie przez szmatkę z naturalnej tkaniny, a na końcu wyczesujemy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę