Kratka wentylacyjna
YouTube |DIY with Michael Borders

Często zapominamy o regularnym myciu kratki wentylacyjnej. Okazuje się, że warto dbać o ten element naszej łazienki czy kuchni. Zanieczyszczona kratka wentylacyjna sprzyja bowiem rozwojowi grzybów oraz pleśni, co z kolei nie tylko może stanowić powód do remontu pomieszczenia, ale także poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Warto dbać o czystość kratek wentylacyjnych

Warto zaznaczyć, że czyszczenie kratki wentylacyjnej wcale nie musi być trudne, ani też czasochłonne. Wystarczy, że znamy jeden banalny trik, który pozwoli nam cieszyć się czystością w mgnieniu oka. Koniecznie go wypróbujcie.

Wystarczy zaledwie tabletka do zmywarki

Jeśli chcemy dokładnie umyć naszą kratkę wentylacyjną wystarczy, że wykorzystamy w tym celu tabletkę do zmywarki. W misce umieszczamy kratkę wentylacyjną, a następnie nalewamy tyle wody, aby całą ją przykryła. Teraz na kratce kładziemy tabletkę do zmywarki i zostawiamy tak długo, aż ta całkowicie się rozpuści. Wtedy to możemy wyszorować kratkę przy pomocy szczoteczki do zębów, a następnie opłukujemy ją pod bieżącą wodą i gotowe. Nasza kratka lśni czystością jak nowa.

Dowiedz się również, jak wyczyścić kabinę prysznicową.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę