Połóż to w kącie, a wypędzisz myszy z domu. Skuteczny sposób

mysz
Fot. Pixabay

Wielu ludzi panicznie boi się myszy. Gdy gryzonie dostają się do domu, zwykle zaczynają szukać jedzenia albo np. przegryzają kable. Wtedy powinieneś je jak najszybciej wypędzić. Sprawdź jak odstraszyć myszy domowymi sposobami.

REKLAMA

Naturalne sposoby na odstraszenie myszy

Olejek i waciki
Połóż waciki nasączone olejkiem z mięty pieprzowej obok uciążliwych miejsc. Przeznacz minimum 5 kropli olejku na każdy wacik. Umieść je dookoła kuchni lub nieopodal wszystkich wejść. Po upływie kilku dni skrop waciki jeszcze kilkoma kroplami, bo zapach powoli wyparuje. Olejek miętowy możesz zamienić na inny o mocnym aromacie, aby zobaczyć, co odstrasza gryzonie.

Ultradźwiękowy odstraszacz
Jeśli nie chcesz, aby myszy przekroczyły próg Twojego domu, podłącz ultradźwiękowy odstraszacz. Połóż go obok wejścia lub „zagrożonej” strefy. Z urządzenia będzie uwalniał się hałas (dla Ciebie niesłyszalny), który okiełzna gryzonie. Sprawdź, czy nic nie blokuje urządzenia, bo w przeciwnym razie fale ultradźwiękowe nie będą sprawować swojej funkcji.

REKLAMA

Kot
Każdy wie, że najlepszym łowcą myszy jest kot. Jednak gryzonie są bardzo czujne i mogą zorientować się, że w pobliżu domu znajduje się ten zwierzak. Zaczną uciekać, jak tylko poczują jego zapach. Jeśli nie masz kota lub nie chcesz go sobie sprezentować, spróbuj zdobyć trochę jego sierści. Choć ten sposób nie należy do higienicznych, to potrafi nieźle oszukać gryzonie w wielu przypadkach.

Woda i czosnek
Przyrządź domowy środek odstraszający w sprayu. Potrzebujesz tylko wody i czosnku. Drobno pokrój 1-2 ząbki czosnku i połącz go z 1 filiżanką (250 ml) ciepłej wody. Potem całość przełóż do pojemnika ze spryskiwaczem i rozpyl w miejscach lub na szlakach, po których zwykle przechadzają się szare szkodniki. Aplikację sprayu przeprowadzaj regularnie co kilka dni, aby gryzonie trzymały się z dala. Możesz wypróbować także innych aromatycznych ziół i przypraw. Dobrze sprawdzi się pieprz cayenne lub cebula. Ewentualnie możesz również położyć ząbek czosnku w obszarach, gdzie szkodniki wkradają się do mieszkania.

REKLAMA

Podziel się: