ubrania w szafie
fot. screen Youtube / TypischSissi

Mimo regularnego prania ciuchów i płukania ich w środkach zapachowych niejednokrotnie zdarza się, że gdy wyjmiemy je z szafy, to po przyjemnym aromacie nie ma już żadnego śladu. Co zatem zrobić, by nasze ubrania zawsze pięknie pachniały w szafie? Oto kilka niezawodnych sposobów.

Co zrobić, by zawsze przyjemnie pachniało w szafie? To warto wypróbować:

Suszone plasterki cytrusów
Suszymy plastry pomarańczy lub cytryny, przewlekamy przez nitkę, a potem wieszamy na drążku w szafie.

Woreczki z lawendą
Woreczki z lawendą to jedna z najbardziej popularnych metod stosowanych w zwalczaniu brzydkiej woni. Mało tego saszetek z lawendą nienawidzą także nachalne mole. Warto porozwieszać je na drzwiach, bo właśnie tam powietrze najlepiej krąży i aromat poprawnie się rozprzestrzenia. Alternatywą dla lawendowego zapachu, może być mięta, tymianek i goździki.

Flakony po perfumach
Jeśli akurat mamy pustą buteleczkę po perfumach, to absolutnie jej nie wyrzucajmy! Jeszcze długo wydobywa się z niej miły zapach. Flakonik postawiony na półce w szafie doskonale sprawdzi się jako odświeżacz.

Woreczki z herbatą
Herbata potrafi absorbować nieprzyjemną woń, więc torebeczki nią wypełnione, idealnie spisują się w szufladach z obuwiem. Napełniamy woreczek liśćmi herbaty i dodajemy dowolny olejek zapachowy i aromatyczne przyprawy. Jeszcze szybszy, ale mniej skuteczny patent, to położenie w szafie wysuszonych saszetek po herbacie zapachowej i dodanie do niej jakiegoś olejku.

Kawa
Do małego naczynia wsypujemy łyżeczkę dopiero co zmielonej kawy i umieszczamy ją w szafie. Produkt ten ma wyrazisty zapach, który z pewnością spodoba się wszystkim jej zwolennikom.

Sól do kąpieli
Przyjemnie pachnącą sól do kąpieli przesypujemy do niewielkiego pojemnika i kładziemy w szafie.

Świece zapachowe
To także gwarancja przyjemnego aromatu w szafie. Umieszczamy je tak, by nie stykały się z ubraniami.

Mydełka zapachowe
Tego typu kosmetyki najlepiej włożyć np. między ręczniki i pościele. Wcześniej zdejmujemy z nich opakowanie.Papier zapachowy
Można go kupić lub zrobić samodzielnie. Ulubionymi perfumami lub wodą połączoną z olejkiem zapachowym skrapiamy np. papier śniadaniowy, a gdy zupełnie wyschnie, wykładamy nim półki w swojej szafie.

Czytaj też: Jak sprawdzić moc baterii? Wystarczy 1 prosta czynność


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę