Połóż to za swoimi drzwiami
YouTube screen | Smart Fox

Połóż to za swoimi drzwiami. Dlaczego każdy powinien to zrobić? Sprawdź i koniecznie zastosuj ten trik, a będziesz zachwycony efektem.

REKLAMA

 Każdy z nas zmagał się choć raz z problemem obecności rybików cukrowych w mieszkaniu. Są to niewielkie robaczki, które żywią się resztkami jedzenia. Nie są groźne dla człowieka, ale ich towarzystwo sprawia, że czujemy się nieschludnie. W dodatku ich wygląd potrafi nas skutecznie odstraszać ponieważ mogą urosnąć do sporych jak na owada rozmiarów. Poruszają się nie tylko po podłogach, ale znaleźć je można nawet na ścianach czy w szafkach kuchennych. Jak się ich pozbyć? Okazuje się, że jest na to świetne rozwiązanie.

Połóż to za swoimi drzwiami – efekt będzie piorunujący

REKLAMA

Rybiki nie znoszą takich zapachów jak goździkowy czy lawendowy. Dlatego przygotuj mieszankę, która sprawi, że robaczki uciekną gdzie pieprz rośnie.

Do miseczki dodaj kilka goździków, a potem pokrop je olejkiem lawendowym. Całość włóż do rajstopowej skarpetki i zawiąż sznurkiem. Umieść to za drzwiami najlepiej przy listwie na kilka dni. Co jakiś czas pokrop ponownie goździki olejkiem. Dzięki temu prostemu trikowi rybiki nie będą chciały chętnie nas odwiedzać.

Aby zapobiegać ich obecności warto pamiętać też o tym, by nie zostawiać okruchów na podłodze i regularnie sprzątać – zwłaszcza na noc.

REKLAMA