REKLAMA

Radosław Sikorski
Fot. Facebook.com/radeksikorski

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski przekazał w mediach społecznościowych najświeższe informacje na temat obywatelki Polski, która została porwana w Czadzie. Okazuje się, że kobieta została wypuszczona na wolność.

REKLAMA

Szef resortu przekazał długo wyczekiwaną wiadomość, a we wpisie na Twitterze przekazał szczegóły całej akcji. – Jest cała i zdrowa, co przekazałem telefonicznie jej najbliższym. Dziękuję za działania siłom lokalnym oraz naszym francuskim sojusznikom – napisał Sikorski.

Ponadto dodał także film, na którym widać moment, gdy dzwonił do rodziny polskiej lekarki. – Drogie panie, mam dobrą wiadomość, pani Aleksandra została 1,5 godziny temu uwolniona. Jest cała i zdrowa pod opieką lekarzy – napisał.

REKLAMA

Minister dodał, że lekarka jest transportowana helikopterem, po czym trafi do stolicy Czadu. – Mamy też nadzieję przerzucić ją do kraju, jeśli taka będzie jej wola. Jesteśmy winni podziękowania siłom lokalnym i naszym francuskim sojusznikom – podkreśla Radosław Sikorski w rozmowie z rodziną porwanej kobiety.

Lekarka została porwana ze szpitala

Informację o porwaniu polskiej lekarki ze szpitala Saint-Michel w niedzielę informowała agencja AFP. W akcji poszukiwawczej lekarki brały udział siły czadyjskie i francuskie. Na miejscu akcję miał nadzorować minister bezpieczeństwa Mahamat Charfadine Margui.

REKLAMA

REKLAMA