fot. Pixabay

Dziki zachód… Polski! W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego trwa wielka policyjna obława. Funkcjonariusze polują na 45-letniego mężczyznę, któremu udało się uciec z aresztu śledczego. W akcji bierze udział kilkudziesięciu policjantów – podaje Polska Agencja Prasowa.

Do ucieczki doszło w poniedziałek nad ranem. Przed godziną 8:00 policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zostali powiadomieni o zbiegłym 45-latku, który ulotnił się z lokalnego aresztu śledczego. Mężczyzna był skazany za kradzież i oszustwa. Biuro prasowe ostrowskiej policji przekazało okoliczności, w jakich odbyła się ucieczka więźnia.

Ostrów Wielkopolski: Policja poszukuje więźnia aresztu śledczego. Uciekł podczas transportu do miejsca pracy

„Uciekł podczas przemieszczania się do pracy poza aresztem, ponieważ odbywał karę więzienia w systemie półotwartym i mógł pracować za murami więzienia. Zbiegł podczas wsiadania więźniów do autobusu, przewożącego osadzonych do miejsca wykonywania prac na terenie sortowni odpadów” – powiedział asp. Konrad Tokarski z biura prasowego ostrowskiej policji, cytowany przez PAP.

W akcję poszukiwania zbiega zostało zaangażowanych 45 funkcjonariuszy policji. Na ten moment nie poinformowano o postępach w obławie. Więzień cały czas przebywa na wolności, a poszukiwania trwają.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!