fot. Twitter | @TadeuszGiczan

Jest wyrok w sprawie apelacji jedynego polskiego dezertera – Emila Czeczko. Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wyrok pozbawienia wolności dla byłego żołnierza za znęcanie się nad matką. Czeczko został prawomocnie skazany na 6 miesięcy ograniczenia wolności oraz zakaz zbliżania się do swojej matki – podaje polsatnews.pl. Sąd zobowiązał go także do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Sąd Okręgowy w Olsztynie zajął się w środę sprawą Emila Czeczko, który został oskarżony o znęcanie się nad swoją matką. Czeczko to były żołnierz Wojska Polskiego, który w grudniu zdezerterował, aby zbiec na Białoruś i poprosić tam o azyl reżym Łukaszenki. Jest za ten czyn poszukiwany listem gończym.

Sąd wyłączył jawność rozprawy byłego żołnierza, jednak publicznie znany jest wyrok w jego sprawie o znęcanie się nad matką. W jawnej sentencji wyroku sąd poinformował, że utrzymuje w mocy wyrok skazujący Emila Cz. na 6 miesięcy ograniczenia wolności oraz zobowiązuje go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Sąd orzekł wobec Emila Czeczko również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą, niż 50 metrów i bezpośredniego kontaktowania się z nią na okres jednego roku. Oskarżony został także obciążony kosztami sądowymi.

Do znęcania się nad pokrzywdzoną miało dochodzić w rodzinnym domu Emila Czeczko – w Bartoszycach, w woj. warmińsko-mazurskim.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!