Pomazał autobus i nie chciał wpłacić na zwierzęta. Policja pokazała jego wizerunek

Wandal
Fot. Policja Świdnica

Pewien mężczyzna postanowił zniszczyć wnętrze autobusu komunikacji miejskiej, malując na jednym z siedzeń swoje „dzieło”. Teraz jego wizerunek został opublikowany przez policję, która prosi internautów o pomoc w jego identyfikacji.

REKLAMA

7 marca w godzinach popołudniowych w autobusie komunikacji miejskiej numer 6 jeden z pasażerów pomazał na niebiesko siedzenie. Liczył na to, że pozostanie niezauważony, jednak nie spodziewał się, że jego czyn zarejestrowała kamera znajdująca się wewnątrz pojazdu.

Początkowo Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chciało załatwić sprawę polubownie i zaproponowało winowajcy, aby zapłacić 1 tys., a następnie 1,5 tys. zł na schronisko dla zwierząt i wysłać potwierdzenie przelewu. Tak się jednak nie stało.

Policja szuka sprawcy wandalizmu

MPK postanowiło więc przesłać nagranie na policję, która rozpoczęła poszukiwania podejrzanego o akt wandalizmu mężczyzny. Mundurowi opublikowali w sieci jego wizerunek i poprosili internautów o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

REKLAMA

– Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt osobisty z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy lub telefoniczny pod numerem 47 87 55 321- z osobą prowadzącą sprawę, albo pod czynnym całą dobę numerem 47 87 55 200, 47 87 55 219 oraz pod numerem alarmowym 112 – czytamy na stronie internetowej KPP w Świdnicy.

Podziel się: