Pomazanie kamienicy
Lublin112.pl

W Lublinie po raz kolejny doszło do pomazania zabytkowej kamienicy w centrum Lublina. Sprawca nie miał jednak świadomości, że jego działania są nagrywane przez kamerę monitoringu, która zarejestrowała jego wizerunek.

O sprawie poinformował portal lublin112.pl. W ostatnich dniach na pewna osoba dopuściła się narysowania wulgarnych rysunków na ścianie jednej z zabytkowych kamienic w centrum miasta. Administracja budynku postanowiła dowiedzieć się, kto za tym stoi.

Dzięki nagraniom z kamer monitoringu udało się ustalić, że za zdewastowanie ściany odpowiedzialna jest młoda osoba, która dopuściła się tego w sobotę 3 września około godziny 16:00. Sprawca przebywał w pobliżu z grupą znajomych.

– Jak wyjaśnia administrator obiektu, kamienica objęta jest ochroną konserwatorską. Znajduje się bowiem w gminnej ewidencji zabytków miasta Lublin. Sprawą zajęła się już kancelaria adwokacka i niebawem trafi ona do organów ścigania – ustalił portal lublin112.pl

– Z uwagi, że wizerunek sprawcy został doskonale uwieczniony, udowodnienie winy nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jednak, jak dodaje administrator budynku, z uwagi, że jest to młoda osoba, może ona jeszcze do piątku zgłosić się celem naprawienia poczynionych przez siebie szkód. Wtedy zgłoszenie zostanie wycofane – informuje portal lublin112.pl.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!