Pomidory będą słodkie i soczyste
Pixabay

Pomidory będą słodkie i soczyste dzięki jednemu, prostemu trikowi. Jeśli nie znałeś go wcześniej, to żałuj! Tak pysznych plonów jeszcze nie miałeś w swoim ogrodzie. 

Sezon ogrodniczy działa na pełnych obrotach. Pomidory to must have w prawie w każdym ogródku, dlatego warto zastosować patent, aby ich smak był nieziemsko słodki. Mało kto o nim wie, a jest bardzo skuteczny. Sprawdź na czym polega.

Pomidory będą słodkie i soczyste dzięki temu patentowi. Koniecznie sprawdź

Co zrobić, żeby pomidory rosły jak na drożdżach i w dodatku były smaczne, słodkie i soczyste tuż po zebraniu? Okazuje się, że trzeba posadzić w swoim ogródku, tuż przy pomidorach odpowiednie rośliny, których towarzystwo wpłynie niesamowicie na plony i może przynieść to korzyści, takie jak ochrona przed szkodnikami, wspieranie wzrostu roślin lub poprawa jakości gleby. Tymi roślinami są:

Bazylia, której zapach odstrasza szkodniki takie jak mszyce i muchy. Poprawia smak pomidorów rosnących obok niej.

Nasturcja, która przyciąga szkodniki, takie jak mszyce i przędziorki. Jeśli posadzisz nasturcję obok pomidorów, może działać ona jako pułapka dla tych szkodników, przyciągając je i odciągając od plonów pomidorów.

Cebula i czosnek to naturalne odstraszacze dla wielu szkodników, a w tym mszyc. Możesz je posadzić między rzędami pomidorów lub w ich pobliżu. Kapusta, która może odstraszać szkodniki, takie jak gąsienice.

Sałata rośnie stosunkowo szybko i może dostarczać cienia pomidorom, co jest korzystne w upalne dni. Ponadto, sadzenie sałaty w pobliżu pomidorów może pomóc w ograniczeniu wzrostu chwastów.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!