Beata Szydło
Fot. Beata Szydło Twitter

Europosłanka i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło w sobotę w Krakowie ogłosiła małopolską listę wyborczą partii. Była premier popełniła sporą gafę i podczas ogłaszania nazwisk, nie ustrzegła się pomyłki.

W sobotę w wielu miejscach w Polsce odbywała się prezentacja list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Była premier Beata Szydło była obecna w Krakowie, gdzie ogłaszała kandydatów na Wiejską z list PiS w Małopolsce.

Podczas konferencji prasowej szczególną uwagę zwróciła obecności na liście przedstawicieli obecnego rządu i parlamentu – wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, posłanki Małgorzaty Wassermann, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacka Osucha oraz rzecznika partii Rafała Bochenka.

W trakcie przemowy Szydło zaliczyła drobną wpadkę. – Mamy nadzieję, że wielu nowych kandydatów, którzy są na naszych listach, będzie ubiegało się po raz pierwszy i zdobędzie mandat w europarlamencie – powiedziała Szydło.

Po uwadze jednego z kolegów z rządu, Szydło poprawiła swoją pomyłkę. Uwagę zwrócił jej Jacek Osuch. – Przepraszam, w parlamencie – dorzuciła szybko Szydło. Potknięcie poszło jednak w eter i zwróciło uwagę komentatorów. Wpadkę podchwyciło m.in. „Szkło Kontaktowe” TVN24.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę