Już ponad 150 przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech i chorych wciąż przybywa! Konsulat RP ostrzega Polaków

Jak poinformowały w niedzielę władze Lombardii, trzecia osoba zmarła we Włoszech w wyniku zakażenia koronawirusem. Według stanu na godzinę 19 w niedzielę  całym kraju stwierdzono 152 przypadki zakażeń, ale liczba ta gwałtownie rośnie. Władze, próbując zapobiec rozprzestrzenianiu się koronowirusa, wprowadziły drastyczne środki bezpieczeństwa. Do Polaków przebywających we Włoszech zaapelował polski konsulat w Mediolanie, by stosowali się do zaleceń włoskich służb.

https://twitter.com/czarymarybum777/status/1231639818217705472

Liczba zachorowań we Włoszech rośnie w zatrważającym tempie. Włoski komisarz do spraw kryzysu sanitarnego Angelo Borrelli ujawnił w niedzielę wieczorem, że we Włoszech stwierdzono dotąd 152 przypadki zakażenia śmiertelnym wirusem.

Czytaj także:  Trump w ONZ: Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za Covid-19

Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy kraju. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki zakażenia, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy Włoch, gdzie u chorych został zdiagnozowany koronawirus, zostały objęte rygorystycznymi środkami bezpieczeństwa. Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich ani wjechać, ani ich opuścić.

Czytaj także:  Wykryli korupcję! Pieniądze znaleźli w... lodówce!

W regionach Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia-Romania będą zamknięte od poniedziałku szkoły i uniwersytety. W Lombardii, gdzie jest najwięcej zachorowań, mają być nieczynne placówki oświatowe wszystkich szczebli, nie wyłączając przedszkoli. Władze Lombardii podjęły decyzję o zawieszeniu wszelkich imprez kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, a także uroczystości religijnych oraz o zamknięciu muzeów.

Konsulat generalny RP w Mediolanie zamieścił na Twitterze następujący apel do Polaków: „W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirus w północnych Włoszech, prosimy rodaków mieszkających i przebywających w Italii o stosowanie się do zaleceń włoskich służb oraz o zachowanie środków ostrożności”.

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.