Jak poinformowały w niedzielę władze Lombardii, trzecia osoba zmarła we Włoszech w wyniku zakażenia koronawirusem. Według stanu na godzinę 19 w niedzielę  całym kraju stwierdzono 152 przypadki zakażeń, ale liczba ta gwałtownie rośnie. Władze, próbując zapobiec rozprzestrzenianiu się koronowirusa, wprowadziły drastyczne środki bezpieczeństwa. Do Polaków przebywających we Włoszech zaapelował polski konsulat w Mediolanie, by stosowali się do zaleceń włoskich służb.

https://twitter.com/czarymarybum777/status/1231639818217705472

Liczba zachorowań we Włoszech rośnie w zatrważającym tempie. Włoski komisarz do spraw kryzysu sanitarnego Angelo Borrelli ujawnił w niedzielę wieczorem, że we Włoszech stwierdzono dotąd 152 przypadki zakażenia śmiertelnym wirusem.

Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy kraju. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki zakażenia, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy Włoch, gdzie u chorych został zdiagnozowany koronawirus, zostały objęte rygorystycznymi środkami bezpieczeństwa. Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich ani wjechać, ani ich opuścić.

W regionach Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia-Romania będą zamknięte od poniedziałku szkoły i uniwersytety. W Lombardii, gdzie jest najwięcej zachorowań, mają być nieczynne placówki oświatowe wszystkich szczebli, nie wyłączając przedszkoli. Władze Lombardii podjęły decyzję o zawieszeniu wszelkich imprez kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, a także uroczystości religijnych oraz o zamknięciu muzeów.

Konsulat generalny RP w Mediolanie zamieścił na Twitterze następujący apel do Polaków: „W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirus w północnych Włoszech, prosimy rodaków mieszkających i przebywających w Italii o stosowanie się do zaleceń włoskich służb oraz o zachowanie środków ostrożności”.

https://twitter.com/ISCResearch/status/1231657674154168322

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat