Każdy ma świadomość, że środki do czyszczenia należy trzymać poza zasięgiem dzieci. Ale niewiele osób wie, że środki chemiczne mogą być przyczyną astmy u dzieci. To choroba, która może mieć duży wpływ na ich dorosłe życie.

Astma oskrzelowa to inaczej dychawica oskrzelowa. Ta przewlekła zapalna choroba dróg oddechowych, objawia się trudnościami w oddychaniu. Na astmę choruje ponad 300 mln ludzi na całym świecie. W Polsce choroba pojawia się coraz częściej – okresie przedszkolnym najczęściej chorują na nią chłopcy, z kolei po okresie dojrzewania – dziewczyny.

Staramy się chronić nasze dzieci najlepiej jak umiemy. Ale czasem nieświadomie narażamy je na niebezpieczeństwo. Dlaczego? Największe zagrożenie występuje, gdy dziecko bawi się na podłodze, która wcześniej została wyczyszczona detergentami. Albo zakładanie ubrań, które mają w sobie silne środki piorące.

W badaniu przeprowadzonym u dzieci do 3 roku życia wykazano, że u dzieci narażonych na działanie środków chemicznych odnotowano 37% wzrost astmy i 35% wzrost u dzieci cięższy oddech.

Jakie środki czyszczące mogą przyczyniać się powstania astmy u dzieci? Jak informuje gazeta.pl. dziecko, to głownie mydło do rąk, detergenty do prania i mycia naczyń, środki do czyszczenia szkła i środki do czyszczenia pozostałych powierzchni. Najbardziej podrażniają środki w sprayu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna