fot. Facebook

Lista celebrytów, którzy chętnie komentują sprawę reformy sądowej w Polsce, szybko się zwiększa. Do tej listy dołączyła także Anja Rubik, która na swoim Facebooku napisała, że „Polska stacza się w ramiona skrajnie prawicowego, nacjonalistycznego i autorytarnego reżimu. Oznacza to, że w Polsce, jednym z krajów Unii Europejskiej prawa słabszych oraz mniejszości nie będą już chronione”

Modelka przebywając w Berlinie, napisała 'odzew’, który skierowany był głównie do mieszkańców niemieckiej stolicy. Na Facebooku wyraźnie podkreśla, jak straszna przyszłość czeka Polaków.
„Każdy, kto stanie na drodze klerykalnego, agresywnego reżimu, będzie w tym starciu bez szans. To straszna wiadomość dla milionów polskich kobiet, a także mniejszości seksualnych, religijnych czy narodowych. To zamach na polską kulturę i wolne media. To zabicie wolności w narodzie, który tak wiele poświęcił, by ją odzyskać” – napisała na portalu społecznościowym.

Rubik zaprosiła także mieszkańców do wzięcia udziału w proteście pod Ambasadą Polski w Berlinie.

https://www.facebook.com/anjarubikofficialfanpage/posts/1426380467454979

Internet huczy, ale chyba nie o taką reakcję internautów chodziło Anji Rubik..

„Po Paulinie Młynarskiej i Karolinie K. Piotrowskiej w obronie PO-wolnych sądów zabrała głos Anja Rubik. Trudno pozostać nieprzekonanym.” – komentują internauci.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę