Poród na wycieczce szkolnej w Małopolsce. Matka ma tylko 13 lat

Poród 13-latki w Zatorze
fot. Pixabay

Podczas wycieczki szkolnej w Zatorze (woj. małopolskie) 13-letnia uczennica urodziła dziecko. Noworodek trafił na szpitalny OIOM w Oświęcimiu. Z placówki medycznej docierają niestety niepokojące informacje, dotyczące stanu zdrowia maleńkiego dziecka. Ojcem chłopca jest 17-latek. Tą wstrząsającą sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Sochaczewie.

REKLAMA

 Do zdarzenia doszło na wycieczce szkolnej w miejscowości Zator w Małopolsce. Według informacji pozyskanych przez „Fakt”, porów rozpoczął się 15 maja, kiedy szkoła zakwaterowała uczniów w drewnianych domkach w ośrodku przy ul. Oświęcimskiej.

O tym, że jest w ciąży, wiedziała prawdopodobnie tylko 13-latka i być może także ojciec dziecka – 17-latek. Młoda dziewczyna urodziła dziecko w toalecie. Nauczyciele i rówieśnicy dowiedzieli się o tym, kiedy z pomieszczenia dobiegły ich przeraźliwe krzyki nastolatki. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników medycznych – informuje tabloid.

REKLAMA

13-letnia dziewczynka urodziła w czasie wycieczki szkolnej! Ojcem noworodka ma być 17-letni chłopak

Karetka zabrała malca na oddział intensywnej opieki medycznej Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Dziecko jest na intensywnej terapii noworodka. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny” — powiedziała Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Nie jest jasne, co ze zdrowiem młodej matki. Lekarze milczą na ten temat.

Według „Faktu” – noworodek nie był wcześniakiem. Ważył 3200 gramów. W związku z tym faktem zaskakujące jest, że nikt nie zauważył, iż 13-latka jest w ostatnim stadium ciąży.

REKLAMA

Szokującą sprawą zajmują się nie tylko lekarze, ale także policjanci. Dochodzenie w sprawie porodu wszczęła policja w Oświęcimiu, po czym sprawę przekazano do Sochaczewa, skąd pochodzi 13-latka.

Postępowanie dotyczy podejrzenia przestępstwa obcowania płciowego z osoba poniżej 15 roku życia. Nie jest jasne, czy śledczy rozmawiali już z ojcem dziecka.

”Z policyjnych ustaleń wynika, że ojcem dziecka jest osoba nieletnia. Zebrane przez policjantów materiały zostały już przekazane do Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich w Sochaczewie i to on będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie” — poinformowała Agnieszka Dzik, rzecznik policji w Sochaczewie.